gesigneerd en gedateerd 1914- olie op paneel 32×16.5 cm
Over de kunstenaar
Vanaf 1913 woonde hij enkele jaren in Parijs om rond 1916 terug te keren naar Nederland waar hij zich vestigde in Het Gooi (Eemnes). Hier zou Beekman werken volgens de principes van De Stijl.
Rond 1930 ging Beekman wonen en werken in Amsterdam, waar het communisme en de politiek steeds zichtbaarder werden in zijn werk. Hij leende zijn werk aan enkele antifascistische tentoonstellingen. Ook schilderde, tekende en etste hij werk dat het leven van de arbeiders tot onderwerp had. Tijdens en na de oorlog maakte hij werk waarin ook het verzet in beeld werd gebracht. Zo schilderde hij een portret van de verzetsstrijdster Hannie Schaft.
Beekman zette zich als bestuurslid van kunstenaarsorganisatie "De Onafhankelijken" en later de "Nederlandse Federatie van Beeldende Kunstenaarsverenigingen" in voor de belangen van beeldend kunstenaars.