gesigneerd en gedateerd 1990 verso-acryl op papIer 182.25 x 95.9 cm
Herkomst en literatuur
Tentoonstelling: San Rafael, Gallery Smith Andersen North, The Spirit of the Shadow:Paintings and Etchings, juni 25- 29 juli, 2009. Geregistreerd bij de Sam Francis Stichting.
Over de kunstenaar
Sam Francis voelde zich sterk verbonden met de Europese kunst, dit in tegenstelling tot de andere Amerikaanse abstract-expressionisten. Hij verbleef daartoe van 1950 tot 1957 in Parijs. Met name de waterlelies van Monet, en de kunst van Matisse en Bonnard trokken hem sterk aan; alle drie coloristen. Sam Francis is zelf ook te typeren als een abstract colorist.
Al vanaf 1950 praktiseerde hij een manier van schilderen waarmee hij het gehele doek of papier beschilderde en besproeide met vaak felle kleurspatten of streken. Hij benaderde kleur vanuit een meditatief en spiritueel oogpunt. De witruimte tussen de spatten en vlekken was voor hem van groot belang. In latere jaren zou hij vaak het Oosten bezoeken, o.a. Japan. Het Museum Jan van der Togt in Amstelveen bezit toevallig een grote en gevarieerde collectie werk van hem, aangekocht door de voormalig eigenaar van de Tomadofabrieken en overgedaan aan het museum. In Brussel is zijn werk te vinden op het plafond van de inkomhal van de Koninklijke Muntschouwburg. De kleurenrijkdom ervan contrasteert met de zwart-witte marmervloer van Sol LeWitt uit dezelfde renovatiecampagne (1984-86).